Eğitim, kültür ve bilgi aydınlığa açılan en geniş penceredir. Mustafa Kemal ATATÜRK

mka
mka.k
mka.ki
Shadow

Ben çocukken fakirdim. İki kuruş elime geçince bir kuruşunu kitaba verirdim. Eğer böyle olmasaydım, Bu yaptıklarımın hiçbirini yapamazdım. Mustafa Kemal ATATÜRK

Siyaset Koçluğu
Afet ve Kriz Yönetimi
Dinleyince dinlenmeli insan...

_ 0505 255 41 63 _

Sizi, bir ok gibi hedefinize gönderen akademi.

a

YAY AKADEMİ

  /  Bizden Size   /  Öğrenmek İstiyorsak

Öğrenmek İstiyorsak

Tarih, başarısız olduğu için okuldan atılmış, okul hayatını sürdürememiş, okula hiç gidememiş olduğu halde sayısız buluş ve keşif yapan, teori geliştiren, insanlığa çağ atlatan dâhilerle, insanı insan yapan filozoflarla doludur.

Bu insanlar, kısacık ömürleri içinde kendi kendilerini yaratmış, inşa etmiş, dehaları ile işlemiş ve insanlığı kendilerine hayran ve minnettar bırakmışlardır.

Tabiidir ki deha sahipleri de farklı çevresel koşullar nedeni ile farklı büyüklükte, farklı ağırlıkta olacaktır. Dikkatli bakarsanız kendi çevrenizde de çok şeyi danışmak istediğiniz, feyz aldığınız, ilham kaynağınız olarak kabul ettiğiniz insanlar olduğunu göreceksiniz.

Bence herhangi bir konuda kendi kendini inşa etmiş alan uzmanları, herhangi bir okuldaki öğreticiler, eğiticiler tarafından yetiştirilmiş uzmanlardan çok daha yetkin ve çok daha değerlidir.

Eğer birine biat edeceksem, birine ustam diyeceksem, birinin öğrencisi olacaksam kendini yaratanı tercih ederim. Siz de sığ kalıplardan kurtulun ve kendini yaratmış olanı seçin.

Kaldı ki ders almayı, feyz almayı, esinlenmeyi bilen kişi için basit bir böcek, basit bir çiçek, küçücük bir bebek, hatta bir dalga veya bir rüzgâr da büyük öğretmenlerdir.

Yeter ki biz öğrenci olalım.

Yeter ki öğretenin diplomasına, ünvanına değil, neyi, ne kadar, nasıl öğrettiğine bakalım.

yücel binici

Bir yorum yazın