Eğitim, kültür ve bilgi aydınlığa açılan en geniş penceredir. Mustafa Kemal ATATÜRK

mka
mka.k
mka.ki
Shadow

Ben çocukken fakirdim. İki kuruş elime geçince bir kuruşunu kitaba verirdim. Eğer böyle olmasaydım, Bu yaptıklarımın hiçbirini yapamazdım. Mustafa Kemal ATATÜRK

Siyaset Koçluğu
Afet ve Kriz Yönetimi
Dinleyince dinlenmeli insan...

_ 0505 255 41 63 _

Sizi, bir ok gibi hedefinize gönderen akademi.

a

Siyaset Koçluğu

  /    /  Siyaset Koçluğu

Siyaset, bütün dünyada artık başka bir noktaya doğru hızla evrilmektedir. Siyaset ile uğraşan insanların, bireysel performansları ile birlikte ekiplerinin performansını yönetebilme, geliştirebilme bilgi ve becerisi edinmeleri daha uzun soluklu ve daha başarılı olmaları için gerekliliktir.

Toplum, siyasetçiyi söylemiyle, duruşuyla, giyimiyle, tutum ve davranışıyla, beden dili ile, jest ve mimikleri ile, birikimiyle, donanımıyla ve başka detaylarıyla inceler, algılar ve bir fikir oluşturur. Oluşturduğu bu fikir, toplumun size olan mesafesini belirler.

Bazen sık kullandığınız bir sözcük, bazen bir sözcükteki küçücük bir diksiyon hatası, bazen küçücük bir mimik, toplumla aranıza kapatılamaz bir mesafe koyar. Sizin, geri kalan bütün niteliğiniz görünmez olur. Bunu önlemenin en iyi yolu, işini iyi bilen bir siyaset koçu ile çalışmanızdır.

Niteliğinizi ön plana çıkarmak, bireysel ve ekip performansınızı yükseltmek ve toplumu doğru kişi olduğunuza ikna etmek için daha profesyonel olmanız ve bir siyaset koçu ile çalışmanız, artık bir tercih olmaktan çıkmış, bir zorunluluk haline gelmiştir.

Sizin için ne yapabiliriz?..

Siyaset, özünde toplum yararına yapılan bir toplum mühendisliği çalışmasıdır. Toplumun refahını ve mutluluğunu inşa eden de, yoksullaşmasının ve mutsuzlaşmasının nedeni, hatta çöküşünün sebebi olan da bilgisiyle, birikimiyle, donanımıyla, ehliyetiyle, liyakatiyle siyasetçidir.

Bu nedenle YAY AKADEMİ olarak, siyaseti ve siyasetçiyi çok önemsiyor, çok ciddiye alıyoruz. Çünkü içinde yaşadığımız toplum ile birlikte bireysel refahımızı ve mutluluğumuzu çok önemsiyor, yükseltmek istiyoruz.

Bunun için bize geldiğinizde, amaç ve hedeflerinize bağlı olarak, en başından, en sonuna, bütün süreci birlikte planlayıp, birlikte bir yol haritası çıkararak, bu yoldan rahatça hedefinize ulaşıncaya kadar, size gerekecek olan her şeyi en başından hazır edip, bir yapboz gibi sorunsuz ve ekonomik şekilde, hayal ettiğiniz büyük fotoğrafı tamamlamanızın mutluluğunu birlikte yaşamak isteriz.

Siyaset, bireyi siyaset arenasının orta yerine, toplumun önüne koyar ve toplumun eline de neredeyse mikroskop özelliğinde bir büyüteç verir. Siyasetçi bu arenanın orasında rakiplerinin, tribündeki halkın, hakem heyetinin fizik ve psikolojik baskısı altında, kazanmaya çalışan bir gladyatöre dönüşür.

Burada kazanmak asla tesadüf olamaz, kazanmak için daha önce, gerekli mücadele eğitimlerini almış, belli bir deneyim edinmiş, antrenmanlarını düzenli olarak yapmış ve arenadaki psikolojik baskıyı kaldırma gücüne ulaşmış olan kazanacaktır.

Stres yönetimi, öfke kontrolü, zaman yönetimi, iletişim becerileri, diksiyon, etkili konuşma, beden dili, motivasyon, etkili liderlik, ekip yönetimi, duygusal zekâ, ikna teknikleri, imaj yönetimi gibi konularda kendinizi geliştirmezseniz, toplumun elindeki büyüteç minicik kusurlarınızı devasa sorunlara dönüştürüverir ve kaybedersiniz.

Bu nedenle güçlü yanlarınızı öne çıkarmak, zayıf yanlarınızı güçlendirmek için, ihtiyaç duyduğunuz konularda hızlı ve yoğun eğitimler almanız ve uygulama alışkanlığını tam olarak kazanıncaya kadar sizi izleyen ve uyaran profesyonel gözlere ihtiyacınız kaçınılmazdır.

Biz buradayız…

Siyasi hedeflerinize ve amacınıza ulaşmak için siyasi kariyerinizi en başından planlamanız ve yaptığınız plan çerçevesinde, her aşama için gerekli siyasi teknik eğitimleri almanız, her aşamada bir sonraki aşama için kendinizi hazırlamanız gerekir.

İster ilçe veya il yöneticiliği, ister ilçe veya il başkanlığı, ister belediye meclis üyeliği veya belediye başkanlığı, ister milletvekilliği veya daha üst görevlere gelmeyi hedefleyin. Hedefiniz ne olursa olsun, o hedefe giden yolda teknik yeterliliğiniz için aldığınız kişisel gelişim eğitimlerinin yanında liderlik, takım yönetimi, ekip çalışması, siyaset mevzuatı, parti tüzüğü ve yönetmelikleri, parti programı, siyaset üretimi, proje hazırlama ve proje yönetimi, siyasal akımlar, ideolojiler, kamu yönetimi, yerel yönetimler, medya okur-yazarlığı gibi konularda ihtiyaç duyduğunuz eğitimleri almanız gerekir.

Ayrıca çevre ve dezavantajlı sosyal gruplar hakkındaki uluslararası politikalar ve benzeri konularda bilgi sahibi olmanızda yarar var. Yoğun ilgi ve emek isteyen bu süreci doğru ve ekonomik olarak planlamak, yürütmek ve amacına ulaştırmak için profesyonel desteğe olan ihtiyacınız kaçınılmazdır.

Biz buradayız…

Siyaset bütün dünyada bilim olarak kabul edilmiş, siyaset eğitimi için fakülteler kurulmuş ve bireyin kapasitesinin, onca akademik bilgiyi edinme konusunda aciz kaldığı bir çağda yaşıyoruz. Kaldı ki siyasete dahil olanların, siyasi arenada kariyer yapanların tamamının bu akademik eğitimi almış olması beklenemez, beklenmesi çok ütopik ve büyük haksızlık olur.

Ancak, siyasetle uğraşan her bireyin, uzmanlık seviyesinde olmasa da akademik dünyanın ürettiği bilgiden haberdar olması, ihtiyaç duyduğu veya uzmanlaşmak istediği alanda siyaset ve politika üretebilmesi, başarılı olabilmesi için birçok konuda eğitim alması zorunludur.

En azından siyasi liderlik, siyasi imaj oluşturma, siyasi ekip yönetimi, siyaset dili, siyasi proje hazırlama, siyasi proje yönetimi, ideolojik akımlar, siyaset ve devlet ilişkisi, siyasi mevzuat gibi konular, siyasete girişin eğitim konuları olmalıdır.

Biz buradayız…

 

Siyasi seçim kampanyaları, birçok disiplinden uzmanların bir araya gelerek yürüttükleri bir süreçtir. Bu süreçte; reklam, tanıtım, organizasyon çalışmaları profesyonel bir ekip tarafından yönetilen, ayrı ayrı ekipler tarafından yürütülürken, sadece sizinle ilgilenecek bireysel bir koçluk hizmetini de edinmeniz kaçınılmazdır.

Dijital ortam ve sosyal medya çalışmalarınızı yürütecek, basın ve halkla ilişkilerinizi düzenleyecek, konuşma metinlerinizi yazacak, mobil ses ve ışık sistemlerini yönetecek, yazılı ve basılı materyaliniz, pankart, bayrak, afiş gibi çalışmaları yapacak başka başka alanlardan birçok ekiple uyum içinde ve senkronize olarak hareket etmeniz gerekecektir.

Seçim kampanyası sürecinde bunların hepsi ile işleri takip etmek, yoluna koymak, yürütmek, kontrol altında tutmak tek başınıza altından kalkacağınız bir iş olmaktan çıkacaktır. İşlerin arap saçına dönmemesi, böyle kritik bir süreçte aksaklık ve eksiklik yaşamamanız için profesyonel bir yönetim ekibine ihtiyacınız zorunludur.

Biz buradayız…

Seçimde kullanacağınız, broşür, afiş, pankart, bayrak, flama, poster, araç giydirmeleri, ses ve ışık sistemleri, baskılı kalem, rozet, anahtarlık, çıkartma, takvim, ajanda, bloknot, baskılı t-shirt ve daha sayamayacağımız kadar çeşitli promosyon ürününün planlanması, mesaj içeriklerinin hazırlanması, temini, dağıtımı başlı başına bir iştir.

Bütün bu ayrıntılarla uğraşacak, takip ve temin edecek, dağıtımını yapacak vaktinizin olma ihtimali yoktur, Bu ayrıntılarla arka planda çalışan, işi bilen, deneyimli, profesyonel bir yönetim kadronuzun olması gerekir. Sizinle birlikte planlamaları yaptıktan sonra, sizin adınıza bütün süreci, iş ve işlemleri katı bir disiplin içinde sürdürmek bizim işimiz.

İşinde deneyimli, birikimli, disiplinli, en kaliteli işi en ekonomik şekilde yapan sözleşmeli tedarikçilerimizle birlikte, siyasal imajınızın bir parçası olan bu işler için, başarınız başarımızdır sloganı ile buradayız.

toplum mühendisliği

Dünya sizi bekliyor...

Başarının, yüzde onu yetenek, yüzde doksanı çalışmaktır ve inanın, hiçbir başarı tesadüf değildir. Bu nedenle yeteneklerinizi bulup çıkarmak ve çalışarak geliştirmek zorundasınız. Unutmayın ki başarı içinizde bir yerlerde, onun için bir şeyler yapmanızı bekliyor.

Lütfen Okuyunuz…
Bazı bireysel eğitim, danışmanlık ve koçluk hizmetlerimiz dışında kalan eğitim programlarımıza, yeterli sayıda başvuru olmadan eğitim programı açılamamaktadır.

Eğitim programlarımıza yapılan kurumsal veya toplu başvurularda fiyat indirimi yapılabileceğinden, bireysel başvurularla fiyat farkı olabilmektedir.

Bireysel başvurularda, başvurduğunuz eğitim programına yeterli sayıda başvuru gerçekleştiğinde, ilgili eğitimin başlama tarihi ve ders programı konusunda detaylı bilgilendirme yapılacaktır.
Anlayışınız için çok teşekkür ederiz.
YAY AKADEMİ

Başvuru için lütfen formu doldurup, gönderiniz.    Bir yorum yazın