Eğitim, kültür ve bilgi aydınlığa açılan en geniş penceredir. Mustafa Kemal ATATÜRK

mka
mka.k
mka.ki
Shadow

Ben çocukken fakirdim. İki kuruş elime geçince bir kuruşunu kitaba verirdim. Eğer böyle olmasaydım, Bu yaptıklarımın hiçbirini yapamazdım. Mustafa Kemal ATATÜRK

Siyaset Koçluğu
Afet ve Kriz Yönetimi
Dinleyince dinlenmeli insan...

_ 0505 255 41 63 _

Sizi, bir ok gibi hedefinize gönderen akademi.

a

Nefes Koçluğu

  /    /  Nefes Koçluğu

İlk nefes ile son nefes arasında yaşanan şeylerin toplamına hayat diyoruz. Sağlıklı, yetişkin bir kişi olarak, dakikada 12 ilâ 20 kez nefes alır, verirsiniz. Yani 24 saatte 17.280 ilâ 28.800 kez arasında, ortalama 23.040 kez nefes alıp verirsiniz. Peki, kaç kez nefesinizi fark ettiniz? Kaç kez aldığınız nefesin miktarını, gittiği yolu ve ciğerlerinizde ulaştığı son noktayı; ne kadarının, nasıl geri dönüp, ağzınızdan, burnunuzdan çıktığını takip ettiniz.

Peki, doğru nefes alıp, almadığınızı biliyor musunuz? Doğru veya yanlış nefes almanın hayatınızda neleri değiştireceğini hiç düşündünüz mü? Öncelikle doğru nefes almayı öğrenerek, ruh ve beden sağlığınız ile düşünsel ve duygusal sağlığınızı korumanın yanı sıra, yaşam kalitenizi iyileştirebileceğinizi bilmelisiniz.

Hücrelerinizi oksijene doyurarak daha zinde ve daha sağlıklı olduğunuzu hissedeceksiniz. Nefes tekniklerini öğrenerek, doğru nefes almaya başladığınızda, uyku düzeninizin, odaklanmanızın, konsantrasyonunuzun, hafızanızın, stres ve heyecan kontrolünüzün daha iyiye gittiğini göreceksiniz. Tiklerinizin ve benzer bağımlılıklarınızın düzelme yoluna girdiğini, KOAH, astım, migren, tansiyon, anksiyete, panik atak gibi birçok rahatsızlığınızın tıbbi tedavisine destek olduğunu fark edeceksiniz.

Aldığınız nefesi fark edin, kontrol edin; hayatınızın süresini ve kalitesini değiştirin.

Dünya sizi bekliyor...

Başarının, yüzde onu yetenek, yüzde doksanı çalışmaktır ve inanın, hiçbir başarı tesadüf değildir. Bu nedenle yeteneklerinizi bulup çıkarmak ve çalışarak geliştirmek zorundasınız. Unutmayın ki başarı içinizde bir yerlerde, onun için bir şeyler yapmanızı bekliyor.

Lütfen Okuyunuz…
Bazı bireysel eğitim, danışmanlık ve koçluk hizmetlerimiz dışında kalan eğitim programlarımıza, yeterli sayıda başvuru olmadan eğitim programı açılamamaktadır.

Eğitim programlarımıza yapılan kurumsal veya toplu başvurularda fiyat indirimi yapılabileceğinden, bireysel başvurularla fiyat farkı olabilmektedir.

Bireysel başvurularda, başvurduğunuz eğitim programına yeterli sayıda başvuru gerçekleştiğinde, ilgili eğitimin başlama tarihi ve ders programı konusunda detaylı bilgilendirme yapılacaktır.
Anlayışınız için çok teşekkür ederiz.
YAY AKADEMİ

Başvuru için lütfen formu doldurup, gönderiniz.    Bir yorum yazın