Eğitim, kültür ve bilgi aydınlığa açılan en geniş penceredir. Mustafa Kemal ATATÜRK

mka
mka.k
mka.ki
Shadow

Ben çocukken fakirdim. İki kuruş elime geçince bir kuruşunu kitaba verirdim. Eğer böyle olmasaydım, Bu yaptıklarımın hiçbirini yapamazdım. Mustafa Kemal ATATÜRK

Siyaset Koçluğu
Afet ve Kriz Yönetimi
Dinleyince dinlenmeli insan...

_ 0505 255 41 63 _

Sizi, bir ok gibi hedefinize gönderen akademi.

a

EGO KONTROLÜ EĞİTİMİ

  /    /  EGO KONTROLÜ EĞİTİMİ
ego1

Uzm. Eğitmen :

Türkân METİN

Sosyolog

Genel Müdür Yardımcısı

Eğitim Hakkında

Ego; ‘benlik’, ‘ben’ ve ‘bencillik’ olarak açıklanır. Ego kavramı bencillik ile açıklansa da egosuz insan yoktur. Herkeste ego bulunduğuna göre, bazı kişiler daha kontrollü davranırken, bazı kişiler daha kontrolsüz davranırlar. Kontrolsüz şekilde davranan kişiler, egonun olumsuz algılanmasına neden olurlar.

İş çevresi, sosyal çevre ve aile içinde sürekli iletişim halinde olduğunuz bazı insanların egosunu kontrol edememesi mümkündür. Özellikle iş ve sosyal çevrenizde her karakter yapısına sahip insanla karşılaşabileceğiniz için, hem kendi egonuzu kontrol etmek, hem de karşınızdaki kişilerin egolarını kontrol edemedikleri durumda neler yapabileceğinizi bilmek, size daha kolay hayatı sunabilir.

Ego, sadece insanların kötü olmasını sağlamaz. Egosunu kontrol edebilen kişiler çok iyi bir ruh haline sahip olabilir, iş ve sosyal çevrelerine, diğer aile üyelerine çok iyi bir enerji yayabilirler. Bu nedenle ego sadece kötü bir kavramı değil, iyi bir kavramı da ifade eder.

Kendi egonuzu kontrol edebilmek, yüksek ve kontrolsüz egoya sahip insanlarla başedebilmek için egoyu bilmeniz gerekir. Öğrenmek istiyorsanız, size yardımcı olmak için buradayız.

Eğitim, yüzyüze yapılacak sunumlarla gerçekleştirilecektir.

ÖĞRETİM YÖNTEM VE TEKNİKLERİ

Bu Eğitim Programı ve modüllerinde bireysel öğrenme yöntem ve teknikleri uygulanır.

 1. Eğitimciler bireylere rehberlik eder.
 2. Bireyler kendi kendine öğrenmeye teşvik edilir.
 3. Bireylerin aktif olması sağlanır.
 4. Bireyler araştırmaya yönlendirilir.
 5. Bireyler kendi kendilerini değerlendirebilir.
 6. Bireylere kişisel yeterlilik kazandırmaya yönelik yöntem ve teknikler uygulanır.

Bu eğitimin amacı; katılımcının ego kontrolü bilgi ve becerisini geliştirerek, kendi egosunu kontrol edebilmesini ve yüksek ve kontrolsüz egolu kişilerle başedebilmesini sağlamaktır.

Bu eğitimin etkileyeceği başlıca şeyleri; düşünce, beyin, bilinç, bilinçaltı, dil, arzu, inanç, hayal gücü, amaç, hedef, özgüven, ilişkiler, fizyoloji, uyum, tavır, tutum, davranış, motivasyon, değişim, dönüşüm, değerler, ilkeler, alışkanlıklar, olarak sayabiliriz.

Bu eğitimin sonunda katılımcı;

 1. Eğitim konuları ile ilgili temel bilgi ve becerileri kazanabilecektir.
 2. Alanın gerektirdiği temel yeterliliklere sahip olabilecektir.
 3. İş ve sosyal çevresi içinde, toplum karşısında daha etkin ve örnek bir kişi olabilecektir.
 4. İş ortamında çalışmalarda daha etkin bir takım üyesi veya yöneticisi olabilecektir.

Eğitime katılan ve başarı ile tamamlayan her katılımcıya, YAY AKADEMİ tarafından, katıldığı kursu başarı ile bitirdiğine dair bir katılım belgesi verilir.

Sertifika talep eden katılımcılarımıza, ücreti karşılığında sertifika verilir.

Dünya sizi bekliyor...

Başarının, yüzde onu yetenek, yüzde doksanı çalışmaktır ve inanın, hiçbir başarı tesadüf değildir. Bu nedenle yeteneklerinizi bulup çıkarmak ve çalışarak geliştirmek zorundasınız. Unutmayın ki başarı içinizde bir yerlerde, onun için bir şeyler yapmanızı bekliyor.

Lütfen Okuyunuz…
Bazı bireysel eğitim, danışmanlık ve koçluk hizmetlerimiz dışında kalan eğitim programlarımıza, yeterli sayıda başvuru olmadan eğitim programı açılamamaktadır.

Eğitim programlarımıza yapılan kurumsal veya toplu başvurularda fiyat indirimi yapılabileceğinden, bireysel başvurularla fiyat farkı olabilmektedir.

Bireysel başvurularda, başvurduğunuz eğitim programına yeterli sayıda başvuru gerçekleştiğinde, ilgili eğitimin başlama tarihi ve ders programı konusunda detaylı bilgilendirme yapılacaktır.
Anlayışınız için çok teşekkür ederiz.
YAY AKADEMİ

Başvuru için lütfen formül doldurup, gönderiniz.  Bir yorum yazın